sampl45a sampl45a sampl45a
Golden Space II
ul. Budki Szczęśliwickie

W dniu 15.04.2021 r. Spółka KALTER podpisała z NEXITY Polska umowę na generalne wykonawstwo projektu inwestycyjnego o nazwie „Golden Space II”, zlokalizowanego przy ul. Budki Szczęśliwickie, w dzielnicy Włochy, w Warszawie. Będzie to 4-piętrowy budynek wielorodzinny z 1 kondygnacyjnym garażem podziemnym. Bryła budynku została zaprojektowana w kształcie litery „U” o jednolitej wysokości 15,87 m z wewnętrznym dziedzińcem. „Golden Space II” to enklawa oferująca wysoką jakość życia i prywatność, przy zachowaniu pełnego dostępu do infrastruktury miasta, w odległości 10 min od śródmieścia stolicy. W kameralnym 5-cio kondygnacyjnym budynku zaprojektowano 83 mieszkania o powierzchni od 28 m2 do 69 m2. Do każdego lokalu przydzielona jest dodatkowa przestrzeń w postaci balkonu lub ogródka.  Zaprojektowano przy tym 87 miejsc parkingowych podziemnych. Link do strony inwestycji: www.goldenspace.pl

 

Główne parametry budynku: powierzchnia całkowita - 8435,00 m2; powierzchnia użytkowa mieszkań – 4157 m2; kubatura budynku - 18 252,0 m3; wysokość budynku - 15,87 m; ilość kondygnacji podziemnych - 1; ilość kondygnacji nadziemnych - 5; ilość lokali mieszkalnych - 83 szt.

Postęp prac na budowie
Październik 2021
Prace Żelbetowe zakończone!
więcej

W październiku wykonano III etap harmonogramu przedsięwzięcia deweloperskiego tj. Wykonanie konstrukcji budynku (strop nad poziomem -1, żelbetowe ściany , słupy, belki, schody i stropy żelbetowe części nadziemnej budynku, za wyjątkiem otworów technologicznych i

montażowych).

Ponadto kontynuowano roboty murowe na kondygnacjach nadziemnych, wykonywanie przyłączy sanitarnych do budynku i ocieplenia wewnętrznego na stropie w garażu. Rozpoczęto montaż stolarki okiennej i wykonywanie instalacji wentylacji.

Wrzesień 2021
We wrześniu kontynuowano roboty żelbetowe
więcej

We wrześniu kontynuowano roboty żelbetowe – wykonano strop nad kondygnacją nadziemną +4 i rozpoczęto elementy pionowe na kondygnacji +5

Zakończono roboty murowe na kondygnacji podziemnej i rozpoczęto wykonywanie ścian na kondygnacji +1 i +2. Ponadto rozpoczęto wykonywanie przyłączy sanitarnych do budynku oraz ocieplenia wewnętrznego na stropie w garażu.

 

 

Sierpień 2021
Kontynuowano roboty żelbetowe.
więcej

W sierpniu kontynuowano roboty żelbetowe – wykonano strop nad kondygnacją nadziemną +2 i rozpoczęto elementy pionowe na kondygnacji +3.

Ponadto wykonano zasypki budynku i rozpoczęto roboty murowe na kondygnacji podziemnej.

                                

 

Lipiec 2021
W lipcu zakończono Etap I – Stan „0”.
więcej

W lipcu zakończono Etap I – Stan „0” (zabezpieczenie wykopu, wykop budowlany, płyta fundamentowa garaż, ściany i słupy żelbetowe poziom -1).

Ponadto wykonano cały strop nad kondygnacją podziemną. Trwa wykonywanie elementów pionowych parteru, stropu nad parterem oraz rampy.

 

Czerwiec 2021
W czerwcu zakończono roboty ziemne.
więcej

W czerwcu zakończono roboty ziemne, w tym odwodnienie wykopu i montaż ścianki berlińskiej.

Wykonana została cała płyta fundamentowa, trwa wykonywanie pionowych elementów konstrukcji kondygnacji (-1) oraz stropu nad kondygnacją (-1).

 

Maj 2021
W maju prowadzone były roboty ziemne.
więcej

W maju prowadzone były roboty ziemne, w tym odwodnienie wykopu i montaż ścianki berlińskiej.

Rozpoczęto wykonywanie warstwy betonu podkładowego w wykopie oraz montaż zbrojenia płyty fundamentowej.

 

Kwiecień 2021
W dniu 19 kwietnia przejęto plac budowy.
więcej

W dniu 19 kwietnia przejęto plac budowy i rozpoczęto prace nad realizacją projektu Golden Space 2. Do dnia dzisiejszego wykonano ogrodzenie terenu, ustawiono zaplecze kontenerowe i wykonano przyłącze elektroenergetyczne na cele budowy. Ponadto wykonano montaż pali stalowych w gruncie na potrzeby zabezpieczenia wykopu ścianą berlińską . Rozpoczęły się roboty ziemne i montaż instalacji do odwodnienia wykopu.