sampl45a sampl45a sampl45a
Stalowa 39
ul. Stalowej/Strzeleckiej w Warszawie

Zespół projektowanych budynków składa się z dwóch siedmiokondygnacyjnych budynków A i B, które są połączone ażurową pergolą. Teren działki zgodnie z zapisem Decyzji o warunkach zabudowy oraz wyjaśniającego Postanowienia Nr 14/2017 z dnia 17.01.2017r. jest przeznaczony dla intensywnej uzupełniającej zabudowy śródmiejskiej.

Budynek A - częściowo podpiwniczony jednokondygnacyjnym garażem zaprojektowano w kształcie litery F. Uzupełnia on zabudowę pierzejową ulicy Stalowej i nawiązuje do budynku istniejącego przy ulicy Stalowej. Pozostała część budynku znajduje się w centralnej części działki inwestycyjnej. Od strony istniejącej zabudowy czynszowej, budynek A został obniżony kaskadowo do pięciu kondygnacji. Parametry budynku są następujące: a) wysokość - 22,10 m; b) szerokość 23,80 m i 21,20 m, c) długość - 88,30 m; d) powierzchnia zabudowy - 1.729,40 m2; e) powierzchnia całkowita 12.947,50 m2; f) powierzchnia użytkowa mieszkań PUM= 6.739,27 m2; g) powierzchnia użytkowa usług PUU = 983,80 m2; h) powierzchnia komunikacji 1.291,79 m2; i) kubatura brutto 41.666,0 m3; j) ilość kondygnacji naziemnych od V do VII, kondygnacji podziemnych I; k) ilość mieszkań - 167 szt.

Budynek B - bez podpiwniczenia znajduje się nad tunelem projektowanego metra. W rzucie budynek B został zaprojektowany, jako prostokątny regularny obiekt w zabudowie pierzejowej uzupełniającej ulicy Strzeleckiej. Warunki posadowienia budynku nad tunelem metra zostały uzgodnione z Metrem Warszawskim na podstawie zleconych analiz konstrukcyjnych. Parametry budynku są następujące: a) wysokość - 21,90 m; b) szerokość 13,70, c) długość 24,10 m; d) powierzchnia zabudowy 330,20 m2; e) powierzchnia całkowita 2.051,50 m2; f) powierzchnia użytkowa mieszkań PUM= 1.211,73 m2; g) powierzchnia użytkowa usług PUU = 158,90 m2; h) powierzchnia komunikacji 1.291,79 m2; i) kubatura brutto 6.572,0 m3; j) ilość kondygnacji naziemnych od VI do VII, k) ilość mieszkań - 35 szt.

W parterach budynków znajdują się usługi dostępne z poziomu terenu. Ostatnie kondygnacje obiektów zostały wycofane w stosunku do rzutów pięter podstawowych. W budynkach zaprojektowano 202 mieszkania o wielkości od 25.60 m2 do 115.00 m2 powierzchni.

 

Postęp prac na budowie
Czerwiec 2020
W czerwcu uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie inwestycji „Stalowa 39”.
więcej

W czerwcu uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie inwestycji „Stalowa 39” -  tym samym rozpoczęliśmy pierwsze odbiory lokatorskie.

Maj 2020
W tym miesiącu złożyliśmy do PINB-u zawiadomienie o zakończeniu budowy „Stalowa 39”.
więcej

W tym miesiącu złożyliśmy do PINB-u zawiadomienie o zakończeniu budowy „Stalowa 39”. Na ten moment prowadzone są prace kosmetyczne i porządkowe.

W czerwcu planowane są pierwsze odbiory lokatorskie.

Kwiecień 2020
W kwietniu budowa „Stalowa 39” została zgłoszona do odbioru służb.
więcej

W kwietniu budowa „Stalowa 39” została zgłoszona do odbioru służb.

W budynkach A i B jesteśmy na ukończeniu robót wykończeniowych. Przed nami prace związane z montażem luster, skrzynek na listy, wykańczaniem lokali w standardzie Atelier.

Na zewnątrz inwestycji zbliżamy się do końca robót drogowych oraz prac związanych z terenami zielonymi.

W kolejnym miesiącu przygotowujemy inwestycję do odbioru przez służby oraz do zakończenia budowy.

Marzec 2020
Jesteśmy na ukończeniu robót budowlanych
więcej

Na „Stalowej 39” jesteśmy na ukończeniu robót budowlanych i przygotowujemy budowę do odbioru służb. W tym momencie skupiamy się przede wszystkim na terenach zewnętrznych – roboty drogowe  oraz zieleń terenowa.

We wnętrzu inwestycji kończymy prace związane z układaniem okładzin gresowych oraz malowaniem. Na klatkach stalowych montowane są balustrady stalowe. W kolejnym miesiącu planujemy start robót wykończeniowych takich jak montaż luster, skrzynek na listy, oznakowanie budynku.

Luty 2020
Kontynuujemy malowanie i szpachlowanie ścian.
więcej

W miesiącu lutym  na budowie „Stalowa 39” kontynuujemy malowanie i szpachlowanie ścian w mieszkaniach, w częściach wspólnych prowadzone są prace związane z układaniem okładzin gresowych.

Na zewnątrz budynku jesteśmy na ukończeniu prac związanych z układaniem płytki klinkierowej oraz montażem balkonów. Równocześnie rozpoczęliśmy roboty drogowe na terenie budowy.

W kolejnym miesiącu planujemy przygotowanie budowy do odbioru służb.

 

Styczeń 2020
W miesiącu styczniu został osiągnięty kolejny kamień milowy
więcej

W miesiącu styczniu został osiągnięty kolejny kamień milowy – wykonanie tynków wewnętrznych. Wewnątrz budynków rozpoczęliśmy malowanie i szpachlowanie ścian, na klatkach wystartowały prace związane z układaniem okładzin gresowych.

W hali garażowej zakończyliśmy malowanie oznakowań miejsc postojowych i słupów.

Na zewnątrz budynku kontynuowane są prace związane z układaniem płytki klinkierowej na budynku A, a na budynku B montowane są balkony.

 

Grudzień 2019
Na początku miesiąca zaliczyliśmy kolejny kamień milowy – stan surowy zamknięty.
więcej

Na początku miesiąca zaliczyliśmy kolejny kamień milowy – stan surowy zamknięty. Grudzień zaowocował także ukończeniem elewacji klinkierowej na budynku B. Od ulicy Strzeleckiej można już zobaczyć efekt prac elewacyjnych. W dalszym ciągu prowadzone są roboty na większym z budynków – budynku A.

W hali garażowej zakończyliśmy prowadzenie robót posadzkarskich.

W dalszym ciągu prowadzone są prace tynkarskie oraz szlichty, na dachach rozkładane są kolejne warstwy dachu zielonego.

W tym miesiącu wystartowaliśmy z robotami brukarskimi, które będą kontynuowane przez najbliższe miesiące.

Listopad 2019
Jesteśmy na ukończeniu stanu surowego zamkniętego.
więcej

Na „Stalowej 39” jesteśmy na ukończeniu stanu surowego zamkniętego. Na budowie montowane są ostatnie okna i fasady, wykonywana jest izolacja dachu budynku A. Na budynku B zakończyliśmy już wykonywanie hydroizolacji, a także warstw dachu zielonego.

W dalszym ciągu prowadzone są roboty elewacyjne – od ulicy Strzeleckiej można już zauważyć postęp prac przy układaniu płytki klinkierowej.

Wewnątrz budynku w dalszym ciągu prowadzone są prace tynkarskie oraz instalacyjne sieci sanitarnych i elektrycznych. W tym miesiącu rozpoczęliśmy docieplenia korytarzy i klatek schodowych. W pomieszczeniach mieszkalnych wystartowaliśmy z wykonywaniem szlicht. Natomiast w hali garażowej zaczęliśmy prace związane z wykonywaniem posadzki żywicznej.

Październik 2019
W październiku wystartował ważny etap naszej budowy
więcej

W październiku wystartował ważny etap naszej budowy – elewacja klinkierowa. Kontynuowane są inne prace elewacyjne – elewacja lekko-mokra oraz wentylowana.  Na budowie zmierzamy do osiągnięcia kolejnego kamienia milowego – stan surowy zamknięty: rozpoczął się montaż fasad na parterze oraz kończymy montaż okien.

W dalszym ciągu prowadzone są prace izolacyjne na dachach i tarasach. W kolejnym miesiącu planujemy rozpoczęcie układania warstw dachu zielonego.

Wewnątrz budynku prowadzone są prace tynkarskie oraz instalacyjne sieci sanitarnych oraz elektrycznych.

Wrzesień 2019
We wrześniu został wylany ostatni strop budynku A.
więcej

We wrześniu został wylany ostatni strop budynku A. Tym samym zakończyliśmy stan surowy na całej inwestycji - osiągnięty został piąty kamień milowy.

Na budowie „Stalowa 39” zostały rozpoczęte prace elewacyjne – elewacja lekko-mokra oraz wentylowana. Przygotowujemy front robót pod elewację klinkierową. Rozpoczęliśmy prace izolacyjne na dachach i tarasach. Wewnątrz budynku wystartowały prace tynkarskie oraz gresiarskie w pomieszczeniach technicznych.

W dalszym ciągu prowadzony jest montaż okien. Kontynuujemy roboty instalacyjne sieci sanitarnych oraz elektrycznych.

Sierpień 2019
W sierpniu w dalszym ciągu prowadzone są prace żelbetowe na budynku A.
więcej

W sierpniu w dalszym ciągu prowadzone są prace żelbetowe na budynku A. W pierwszym tygodniu września planowane jest wylanie ostatniej części stropodachu, a tym samym zakończenie stanu surowego całej inwestycji. Kontynuujemy prace murarskie na budowie – ściany osłonowe oraz wewnętrzne lokali. W dalszym ciągu prowadzone są roboty instalacyjne sieci sanitarnych wewnętrznych oraz zewnętrznych. Na budynku B rozpoczął się montaż okien.

Dzięki sprawnej zmianie zagospodarowania budowy, możliwe było także przeprowadzenie wyburzenia piwnic znajdujących się na terenie inwestycji.

Budowa „Stalowa 39” przygotowuje się na start robót elewacyjnych. 

Lipiec 2019
Został wylany stropodach budynku B
więcej

W lipcu został wylany stropodach budynku B. Z kolei na budynku A prace obejmują piony piętra piątego. Pod koniec sierpnia planujemy zakończenie stanu otwartego całej inwestycji. Na budowie kontynuowane są prace murarskie – ściany osłonowe oraz wewnętrzne lokali. W dalszej kolejności prowadzone są roboty instalacyjne sieci sanitarnych wewnętrznych oraz zewnętrznych.  W przyszłym miesiącu czeka nas rozpoczęcie robót izolacyjnych, montaż okien oraz montaż fasad aluminiowych.

Czerwiec 2019
W czerwcu został osiągnięty czwarty kamień milowy – wykonanie stropu nad drugim piętrem.
więcej

W czerwcu został osiągnięty czwarty kamień milowy – wykonanie stropu nad drugim piętrem. Jednak na budynku B prace obejmują już piąte piętro. W połowie lipca planujemy zakończenie prac żelbetowych na tym budynku. Na budowie kontynuowane są prace murarskie oraz dociepleniowe. W tym miesiącu rozpoczęliśmy także roboty instalacyjne sieci sanitarnych wewnętrznych oraz zewnętrznych. 

 

Maj 2019
W maju realizowaliśmy głównie konstrukcję żelbetową obu budynków
więcej

W maju realizowaliśmy głównie konstrukcję żelbetową obu budynków. Na budynku B został już wylany strop nad 4 piętrem. Natomiast na budynku A trwają prace przy konstrukcji pionów i stropu na poziomach: pierwszym oraz drugim.

W tym miesiącu rozpoczęliśmy także prace murarskie oraz dociepleniowe garażu.

Kwiecień 2019
W kwietniu w dalszym ciągu prowadziliśmy prace nad konstrukcją żelbetową obu budynków
więcej

W kwietniu w dalszym ciągu prowadziliśmy prace nad konstrukcją żelbetową obu budynków. Na budynku A został wylany w całości strop nad garażem. Wykonaliśmy również strop nad pierwszą kondygnacją klatki C. Natomiast na budynku B prace obejmują już 3 piętro. Nadchodzące miesiące również upłynął pod znakiem prac konstrukcyjnych.

 

Marzec 2019
W marcu realizowaliśmy konstrukcję żelbetową budynków A i B
więcej

W marcu głównie realizujemy konstrukcję żelbetową budynków A i B, wykonaliśmy również zasypki dookoła  budynków oraz wewnętrzną części przyłącza ciepłowniczego. Przed nami kilka miesięcy ciężkich prac konstrukcyjnych.

Luty 2019
W miesiącu lutym na Stalowej 39 wykonana została stalowa konstrukcja
więcej

W miesiącu lutym na Stalowej 39 wykonana została stalowa konstrukcja wsporcza ściany szczytowej kamienicy przy ul. Stalowej 41. Możemy się również pochwalić ukończeniem płyty fundamentowej budynku B. Płyta ta dochodzi do 175 cm wysokości i usytuowana jest nad tunelem II linii metra. Po płycie fundamentowej, wykonywane są ściany i słupy budynku. Na budynku A trwają prace nad konstrukcją żelbetową, na ten moment rozpoczęliśmy szalowanie stropu nad garażem.

Styczeń 2019
Na „Stalowej 39” miesiąc styczeń upływa pod znakiem robót związanych z pracami ciesielsko-zbrojarskimi
więcej

Na „Stalowej 39” miesiąc styczeń upływa pod znakiem robót związanych z pracami ciesielsko-zbrojarskimi budynków A i B. Dzień po dniu przybywa na budowie stali oraz betonu. Za nami pierwszy wylany beton konstrukcyjny na płycie fundamentowej, a przed nami kolejne etapy konstrukcji żelbetowej obu budynków.

Grudzień 2018
Za nami szereg robót geotechnicznych.
więcej

Za nami szereg robót geotechnicznych. W ubiegłym miesiącu wykonaliśmy wzmocnienie podłoża kolumnami DSM oraz zabezpieczenie skarp wykopu ścianą typu berlińskiego. Zrealizowaliśmy również większość prac ziemnych i przygotowaliśmy się do rozpoczęcia konstrukcji żelbetowej budynków A i B. 

Listopad 2018
Zgrany Zespół Realizacyjny w dniu 05 listopada 2018 przejął plac budowy Stalowej 39.
więcej

Zgrany Zespół Realizacyjny w dniu 05 listopada 2018 przejął plac budowy Stalowej 39 w Warszawie. Zaledwie dzień później zostały rozpoczęte pierwsze roboty budowlane w zakresie wycinki drzew i robót ziemnych. Natomiast dzięki bliskiej współpracy z Inwestorem po niespełna 3 tygodniach realizacji możemy się pochwalić zrealizowaniem specjalistycznych robót fundamentowych w postaci ścian szczelinowych.